Akyaka Apart Sitemiz Açıldı!

Akyaka Apart Sitemiz Açıldı!

akyaka-apart
akyaka-apart
akyaka-apart
akyaka-apart

Akyaka Apart, Akyaka’nın en güzel apartlarını listelediğimiz Akyaka Apartlar sitemiz açıldı. Sitemiz içerisinde Muğla’nın güzide sahil köyü olan Akyakadaki en popüler Apartların fiyatlarına göre incelemelerini yapabilir, en uygun fiyata en kaliteli apartlardaki yerinizi ayırt ettirebilirsiniz. Akyaka Apart sitemiz olan http://www.akyakaapartpansiyon.com/ sitemize hepinizi bekleriz.

 

 

Akyaka Apart Pansiyonda sizleri neler bekliyor? 

 

Küçük şeylerle mutlu olmayı seviyorsanız; Gökova Körfezi’nin bitiş noktası, Halikarnas Balıkçısı’nın gezdiği, Sadun Bora’nın keşfettiği yerde, kendinizi huzur içinde hissedeceğiniz Akyaka’da tatile bekliyoruz.
Arın Butik Apart 2010 yılında hizmete girmiştir. İşletme sahibi bayandır. Bir bayan titizliğiyle, evinizdeki rahatı sağlamaya çalışıyoruz.
Apartımız 9 odadan oluşmaktadır. Odalarımız 1+1 olup, 4 kişinin kalabileceği, içinde klima, tv, kablosuz internet, mutfak, buzdolabı ve mutfak gereçleri bulunan odalardır. Ayrıca odalarımızda 24 saat sıcak su vardır. Apartımız Akyaka’nın eşsiz denizine 150 mt uzaklıktadır.
Burada evinizin rahatlığı ve temizliğini hissedeceksiniz. Kendimizi fazla anlatmak istemiyoruz. Yaşayarak görmenizi tavsiye ederiz.

Akyaka’ya Muğla yönünden geliyorsanız, cenneti kuşbakışı görmeye hazır olun. Deniz seviyesinden 671 metre yükseklikteki Sakar Geçidi’nden, çam ormanları arasından dönerek aşağı inerken sürprizlere hazır olun. Bir yanda rengârenk güzelliğiyle Gökova düzlüğü, bir yanda mavi yolculuğun değişmez adresi Gökova Körfezi tüm ihtişamıyla serilecek gözlerinizin önüne. Çevrenizde yemyeşil çam ormanları, ufukta alabildiğine uzanan Gökova körfezinin dantel gibi işlenmiş koyları. Kıvrıla kıvrıla inilen yamacın son metrelerinde sağ tarafta Akyaka tabelasını göreceksiniz. Bu yol sizi birkaç dakika sonra Gökova sahilinde yer alan gerçek bir tatil cennetine, Akyaka’ya götürecek…

Doğal güzelliklerinin yanında, binlerce yıldır Güney Batı Anadolu’da yaşayan çeşitli medeniyetlerin izlerini taşıyan tarihi dokusu, değişik mimarisi, denizden her daim esen ılık meltemi büyüleyecek sizi. Sırtını yasladığı dağların eteğinde Gökova Körfezi ile buluşan Akyaka, mutlaka görülmesi gereken bir “huzur sığınağı”dır.

Mimarisi son derece özel olup,  beldedeki her evin bahçesi ayrı bir güzelliğe sahip. Begonvillerin sarmaladığı bu şirin evler dantel gibi işlenmiş ahşap oymalarla süslü. Akyaka evlerinin mimari tarzı Ulalı Sanatçı Nail Çakırhan’a oluşturuldu. Ula’nın eski evlerini örnek alarak, Akyaka’da bu mimari özellikteki ilk evi kendine yapan Çakırhan bu çalışmasıyla “Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü”nü aldı. Doğayla uyum içinde yaşam süren ve Akyaka’nın en büyük özelliklerinden biri olan bu şirin evlerde kendinizi bir masal diyarında hissetmeniz kaçınılmaz bir duygu.

Akyaka’nın hemen yanıbaşından ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan Kadın Azmağı doğal bir akvaryum görüntüsünde. Buraya yürüyerek veya teknelerle de ulaşıp, gezmeniz mümkün. Azmağın serinliği, renk cümbüşü içindeki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri ve sevimli su samurları (lutra lutra) yörenin doğal dokusunu yaşatıyor. Azmak kenarında birbirinden güzel ve şirin çeşitli restoranlar bulunuyor. Sabah kahvaltısından başlayarak gece geç saatlere kadar hizmet veren bu restoranların tabii ki olmazsa olmazı deniz ürünlerdir. Burada benzersiz doğal güzellikler arasında Akdeniz ve Ege balıklarının lezzetini tatmanın, ekmeğinizi azmaktaki balıklar ve ördeklerle paylaşmanın keyfine varacaksınız.

“Gökova” ovasının sazlıklarına gelen değişik türdeki göçmen kuşlar, leylekler, flamingolar ve pelikanlar size ömür boyu unutamayacağınız bir görsellik sunacak. Bu sazlıklar bahar aylarında kuş gözlemi yapan meraklıların akınına uğruyor.

Akyaka’nın incecik, sapsarı ve tertemiz kumlu plajında sakin bir tatil günü geçirmeye niyetlendiyseniz kumsalın hemen arkasındaki çeşitli kafe ve restoranlardan yiyecek ve içeceğinizi temin edebilirsiniz. Plajın hemen yanında orman içi dinlenme tesisleri ve biraz ilerisinde Akyaka’nın gözdesi Çınar plajı da farklı seçenekleriniz. Çınar plajının Akyaka ile arası yaklaşık 3 kilometre. Bu yol takip edildiğinde Akbük Koyu’na, oradan da Ören’e (Gereme-Keramos) ulaşılabilir.

Akyaka’da her türlü su sporu, tarih ve doğayla kucak kucağa orman yürüyüşleri, kaya tırmanışları yapabilir, bisikletle çevreyi gezebilir, Sakar Tepe’de yamaç paraşütünün adrenalin dolu büyüsünü tadabilir, azmak sularında tatilinize kano heyecanını yaşayacağınız bir gün ekleyebilir, ‘cip safari’ turlarıyla çevre köylerdeki yerel kültürü keşfedebilirsiniz.  Günlük gezi teknelerinin düzenlediği turlarla da İncekum ve Sedir Adası’na gidip, Gökova Körfezi’nin unutulmaz güzelliklerini yaşamınıza katmayı sakın unutmayın.

Akyaka’da yemek yiyebileceğiniz, bazılarında geceleri canlı müzik de yapılan pek çok restoran var. Yemekten sonra vakit geçirebileceğiniz kafe ve barlarda huzurlu bir gecenin keyfine varabilirsiniz. Açıkhava sinemasında film izlemek ayrı bir seçenek. Renkli bir gece hayatı istiyorsanız Marmaris 30 kilometre uzaklıkta. Aracınız yoksa bile, araç kiralayabilir veya ulaşım için bir taksi tutabilirsiniz.

Written by
Samet Gür
Join the discussion

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.