One.Com’dan 1 Dolara (.com .net .org .me) Domain, Hosting ve SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

One.Com’dan 1 Dolara (.com .net .org .me) Domain, Hosting ve SSL Sertifikası Nasıl Alınır?

one.com ucuz domain kaydı

Merhaba,

Bu yazımda sizlere one.com üzerinden nasıl 1 dolara domain+hosting+ssl sertifikası almayı öğreteceğim. İşlemler size yorucu ya da karmaşık gelirse 15 tl karşılığında ben tüm işlemleri tamamlayarak sizlere hesabı teslim de edebilirim. İletişim için mail atınız: sametgur@icloud.com

Öncelikle bizlere gerekli olan uygulamalar:

  1. Zenmate,Tunnelbear vb. VPN Programı
  2. Android için textplus+, iOS için Nextplus uygulaması.

Şimdi işlemleri en basit haliyle tek tek resimli anlatım yapacağım.

Öncelikle -burası çok önemli- VPN programımızı açıp Amerika Birleşik Devletleri(United States) ip’si ile bağlandığınıza emin olun.

Aşağıdaki linke sağ tıklayıp linki gizli sekmede açınız.

Link: http://one.me/enauyhjj (linkin sonundaki kod benim referans kodumdur, silerseniz fiyat 3 dolara çıkacaktır.)

Sonrasında açılan sayfada almak istediğiniz .com .net .org .me uzantılı domaini seçin, yeni sayfada aşağıdaki gibi select butonuna basınız.

one.com ucuz domain 1
1.nci aşama

 

Tıkladıktan sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi Proceed to checkout linkine tıklayınız.

one.com ucuz domain 2

Sonra açılan sayfada da görüldüğü gibi USD 1 DOLARA işlemimiz devam etmektedir. Eğer Amerikan ipsine sahip değilseniz bu fiyat yüksek görünür. Lütfen dikkat ediniz.(3.görsel)

Alta isminizi ve e-mail adresinizi yazınız. (Alacağınız her domainde ayrı mail adresi giriniz. Kullanılmış mail yazarsanız da fiyat diğer sayfada artacaktır.)

3.işlem
3.işlem

Aşağıdaki görselde bulunan işlemde ise bizden adres bilgileri istemekte. Burada Amerika’ya ait adres girişi yapmaktayız. Öncelikle buradaki linke tıklayın ve açılan sayfadaki adres, state, zip ve city bilgilerini buraya girin. link: http://www.fakeaddressgenerator.com/World/us_address_generator

Sonrasında mobile phone kısmına textplus veya nextplus uygulamasını telefonumuza yükleyip kaydolduktan sonra uygulamanın bize ücretsiz verdiği numarayı giriyoruz. Bu önemli çünkü bazen teyit işlemi için kayıttan sonra mail adresinizden bu numarayı onaylamak için sizin bu numaranızı arayarak kod veriyorlar ve bu kodu girmenizi istiyorlar.

4.işlem
4.işlem

Geldik son aşamaya, alttaki birinci kutuyu (Yes, I Have the terms ile devam eden kutuyu) işaretleyek bu aşamada ister paypal ile isterseniz kredi kartınız ile alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

İşleme paypal ile devam edecekseniz paypal’ı seçip Purchase butonuna bastıktan sonra VPN’i kapatın ve ödemenizi öyle yapın. Diğer türlü Paypal hesabınıza yabancı konumdan giriş yaptığınız hesabınızı sınırlandırabilir.

son aşama
son aşama

 

Bu aşamadan sonra mail adresinize üç ihtimalli mail gelmektedir.

Birinci mail işleminizi direkt tamamlama linki verebilir. Maildeki linke tıkladıktan 5 dk sonra hesap bilgilerinizi ve şifre oluşturma linkini gönderebilir.

İkinci mail telefon doğrulama işlemi isteyebilir. Bu maildeki linke tıkladığınızda girmiş olduğunuz numarayı bir kez değiştirme hakkı tanır veya direkt Request code diyerek numarayı aramalarını sağlayabilirsiniz. Arama iOS’ta nextplus uygulamasına, androidde textplus uygulamasına gelmektedir. Aramayı cevaplayın, robot konuşması size kodu sağlayacaktır. O kodu girin onaylayın. 5 dk sonra hesap bilgilerinizi ve şifre oluşturma linki gönderilir.

Diğer ihtimal ise size pdf dosyası gönderir, sanal imza ve tarih girerek tekrar o maile bu pdf dosyasını gönderirsiniz ve onaylanır.

 

Genelde birinci ihtimal veya ikinci ihtimalle domain alma işleminiz tamamlanır.

 

Written by
Samet Gür
Join the discussion

6 comments

Please note

This is a widgetized sidebar area and you can place any widget here, as you would with the classic WordPress sidebar.