Twitter’ın Kapatılmasıyla ilgili BTK’dan Resmi Yazı Geldi!

tayyip-twitter-sansürüDün gece saatlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu konuşma sonrası Türkiye IP’lerinden girişi yasaklanmış olan twitter.com adlı site ile ilgili BTK açıklama yaptı.

İşte o açıklamanın tamamı:

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, 5651 sayılı Kanun ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre çalışmalarını yürütmektedir.

Vatandaşlarımızın şikayetleri üzerine, Twitter’da kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğinin ihlali nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince erişimi engelleme kararları alive!! verilmiştir.

Bu kararlar, Telekomünikasyon İletişim energy-efficient Başkanlığı’na ulaşmış ve Başkanlığımız Kitchen tarafından içeriğin çıkarılması Twitter’dan istenmiştir.

Ancak, mahkeme kararlarının wholesale nba jerseys uygulanması hususunda tüm iyi niyet çabalarımıza karşılık Twitter bu kararlara duyarsız kalmış ve mahkeme kararlarını tanımamıştır.

Yurtdışı merkezli sözkonusu internet sitesi Türkiye Cumhuriyetimahkemelerinin vermiş cheap nfl jerseys olduğu kararları yok saymıştır.

Bu nedenle, Sar?kaya’dan vatandaşlarımızın ileride telafisi mümkün olmayacak mağduriyetlerinin önlenmesi Türkiye için başka bir seçenek kalmadığından mahkeme kararları doğrultusunda Twitter’a erişimin engellenmesi tedbiri uygulanmıştır. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, cheap mlb jerseys hukuk devleti ilkesi çerçevesinde mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdür.

Yurt wholesale jerseys dışı merkezli cheap mlb jerseys söz konusu internet sitesi, Türk in mahkemelerinin kararlarına uyarak hukuka aykırı içerikleri çıkardığı takdirde, tedbir amaçlı uygulanan erişimin engellenmesine son verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Bir Cevap Yazın